Hüseyin Kış

Hüseyin Kış

1961 yılı Malatya Yeşilyurt ilçesi İkizce köyünde dünyaya gelen Hüseyin Kış  ilk ve orta öğrenimini Malatya da gerçekleştirdi. Halen Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünde eğitimine devam ederek, gerek akademi gerekse kişisel eğitimlerle yetkinliklerini geliştirmeye devam etmektedir.

İş hayatı serüvenine Mersin de 1979 yılında  Silifke caddesinde 22 metre karelik bir yerde inşaat malzemeleri satışıyla başlayan Hüseyin Kış şimdilerde Mersin,Malatya, Anamur, Erdemli, Taşucu ve İstanbul’da inşaat, bilişim, otomotiv, sigorta, mimarlık, restaurant, beyaz eşya ve elektronik, mermer  sektörlerinde  yer almaktadır. Yaklaşık 44 marka temsilciliği ile Mersin iline sosyal değer kazandırmanın yanında istihdam, iş gücü ile örnek ve seçkin bir firma haline gelen  Derya Grup AŞ ‘nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam etmektedir. Derya Grup A.Ş. bünyesinde Hyundai, Mazda ve Mitsubishi, Samsung ve Siemens gibi global markalarının Mersin ili temsilciliğini de üstlenmektedir.

Hüseyin Kış  Mersin ilinde gerçekleşen çeşitli  Sosyal Sorumluluk  amaçlı spor faaliyetlerinde dereceler alarak sporun önemini her fırsatta çevresinde ki insanlara örnek olmayı amaçlamıştır. Mersin Mezitli ilçesinde Derya Otomotiv Sanat Sokağının oluşumunu Mersin halkına hediye ederek kendi bünyesindeki organizasyonlarıyla 23  Nisan ve Engelliler Günü kutlamalarını tüm çocuklarla beraber eğlenceli zaman geçirmelerini sağlamıştır. Bunun yanında ilimize katma değer sağlayacak tüm sanatsal faaliyetlerinde Derya Grup olarak sanatın ve sanatçının yanında yer almayı amaç edinmiştir.

Bu bilinçle Hüseyin Kış  çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında Yönetimlerinde aktif rol almıştır. Sırasıyla;

Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı 2021-2024

Mersin Yetkili Otomotiv Satıcıları Derneği (MODER) Başkanlığı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Meclis Üyeliği

Mersin Sanayici İş İnsanları Derneği (MESiAD) Başkan Yardımcılığı (2 Dönem)

Ataköy Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği

Mersin İş İnsanları Derneği (MERİAD) Yönetim Kurulu Üyeliği

Mersin Malatyalılar Derneği Başkan Yardımcılığı (2 Dönem)

Mersin İdman Yurdu (M.İ.Y) 1925 Başkan Yardımcılığı (2 Dönem)

Mersin Tenis Kulübü Üyeliği

K20 Yatırım A.Ş Kurucusu & Yönetim Kurulu Başkanı

Toros Üniversite ARGE Komisyon Üyeliği bulunmaktadır.

Evli ve 2 çocuk sahibi olan Hüseyin Kış 2021 yılı Aralık ayında Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı (2021-2024) olarak bölgemize yeni projelerle ilimize katkı sağlamayı hedef bilmiştir.